2012.09.05. 16:31
Hála(?)pénz
Sokat gondolkodtam azon hogy írjak e egyáltalán a témáról, mert egyrészt kényes, másrészt meg macerás. Nem akarok hosszú sorokat szentelni a mozzanatnak, de sajnos egyértelműen el kell fogadnunk, hogy szerves része a procedúrának, amin keresztülmegyünk. Legjobb esetben valóban hálánk jeléül adjuk a pénzt, nem pedig kenőpénz gyanánt, a jobb bánásmód érdekében, de hát honnan tudhatnánk, hogy tényleg hálásak lehetünk? Nah, ez itt a szívás!
Nekem szerencsém volt. A DoktorÚrhoz ajánláson keresztül jutottam, nagyon meg voltam elégedve a munkájával, a hozzáállásával és úgy "am block" az egész emberrel, de persze hogy mennyire végzett jó melót, azt most még én sem tudhatom, csak bízom benne. Kb fél-egy év múlva derül ki, amikor már a teljes rehabilitáción túl vagyok.
Egyébként pedig roppant kínos dolognak gondoltam ezt az egész ügyet.... mit kínosnak... egyenesen megalázónak éreztem, hogy egy ember aki beavatkozik az emberi testbe, hatalmas felelősséget vállal és több évig tanul, az hálapénzre szorul. Talán nem jó a rászorul kifejezés, de mondjon valaki jobbat.
Az első kontroll alkalmával adtam oda "A" borítékot és esküszöm jobban izgultam és feszültem, mint a varratszedés miatt. Több verziót is legyártottam már a fejemben, hogy mikor, hogyan adom majd oda, és mit mondok közben, stb. stb. stb.
Végül aztán még itthon betettem a pénzt (melynek összegét fedje rejtély és homály) és egy kis üzenetet egy borítékba, amit aztán feltekertem és szalaggal átkötöttem. Így kicsit talán különlegesebb volt, mint egy sima, lapos boríték, amit úgy csúsztatunk a zsebbe. Nem volt kellemetlen odaadni sem. Mondta is a DoktorÚr, hogy ilyet még senkitől nem kapott! :) Aranyos! :) Imádom! :)
2012.09.05. 15:56
Varratszedés
A mai napon visszamentem a dokihoz. Eltelt egy hét és itt volt az ideje az első kontrollnak és a varratszedésnek. Talán a legfontosabb infó a történettel kapcsolatban, hogy mindenki készítse fel az idegrendszerét és a lelkivilágát a várakozásra. Engem a Nagymamám kísért el, taxival mentünk és kb. 11re értünk a kórházba. Én voltam ugyan az utolsó aki sorra került, de legyen elég annyi hogy már régen a rendelés vége után, olyan 1/2 3 körül kerültem be.
Szóval egy jó könyv, egy kis zene, vagy egy Nagymama mindig jól jön, hogy enyhítse a várakozás gyötrelmeit (ennyire azért nem tragikus :-) ). Bevallom, én egyetlen dolgot nem szeretek csak ilyenkor, mégpedig azt a panaszáradatot, amit "betegtársaimtól" kapok. Mindenki képes elmesélni a családban, de kiemelten vele megtörtént összes tragikus, olykor végzetes kimenetelű eseményt. Hogy kinek mi húzódott, törött el, szakadt szét, repedt meg és így tovább és így tovább. Szóval a fentebb említett módszer (könyv/zene/nagymama) tökéletesen bevált a nem kívánt rémtörténetek ellen.
A varratokat egyébként simán kiszedte DoktorÚr. (Nem fájdalmas a dolog, kicsit megérzi az ember, de aki túléli a draincsövek kivételét, annak ez már meg sem kottyan.) Az asszisztense azt mondta, hogy mivel kicsit még mindig be van dagadva (vizesedve) a térdkalácsom feletti rész ezért jó volna, ha jegelném. Bár megjegyzem nem 100%, hogy van ég egyáltalán térdkalácsom, mert jó pár hónapja, hogy a jobb lábamban találkoztam a fent nevezett illetővel...
Szóval a jegelés technikája: naponta 3x vagy 4x (mondjuk a torna után) 10 percig egy adott helyen jegelünk, utána áttérünk a következő felületre, ahol szintén max 10 percig tartjuk a hideget.
DoktorÚr azt is mondta, hogy két nap múlva már le lehet venni a tapaszokat a sebről és bár fáslizni majd be kell, de érheti már víz a lábamat. :) YUHEE!!! Ezen kívül beutaltak gyógytornázni, két hét múlva kezdem és 4 hét múlva újabb kontroll.